Alkoholik w białym kołnierzyku
Alkoholizm jest chorobą demokratyczną: piją lekarze, nauczyciele, aktorzy, muzycy, duchowni, dyrektorzy, prezesi. Nie ma grupy społecznej, w której nie znalazłyby się osoby uzależnione. Nadużywanie alkoholu pozwala walczyć z codziennym stresem i każdy może paść jej ofiarą. Ludzie na wysokich stanowiskach z kategorii „białych kołnierzyków”, zamożni, którzy pod kontrolą mają wszystko, oprócz alkoholu. Tzw. białym kołnierzykom trudniej wyjść z nałogu.
19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży
Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.
Od uzależnienia do abstynencji
W przypadku wszystkich dostępnych używek alkohol jest najczęstszym powodem śmierci. Alkoholizm może nastąpić szybko, ale proces trzeźwienia wymaga czasu, skupienia i przekonania do zmian. Na czym polega abstynencja, co to jest trzeźwość i jak zachowują się trzeźwi alkoholicy?
Od czego zacząć trzeźwienie?
Trzeźwość wiąże się z wprowadzeniem zmian w życiu codziennym osoby uzależnionej. Chodzi przede wszystkim o wartości, sposób postrzegania świata. Trzeźwienie to samorozwój, poznawanie i wgląd w Siebie, to pielęgnacja własnych wartości i pasji.